Οργανόγραμμα Υπηρεσιών Δήμου

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΥΠΑΓΟΜΕΝΕΣ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ

  1. Αυτοτελές Γραφείο Δημάρχου

    • Ιδιαίτερο Γραφείο Δημάρχου

    • Γραφείο ειδικών συμβούλων και συνεργατών

      – Κάππου Σοφία

    • Τύπου και Δημοσίων σχέσεων

      – Καλοκέντης Γεώργιος κλάδου ΤΕ Διοικητικού   τηλ. επ. 22973 20045

  2. – Τσάμη Αλεξάνδρα κλάδου ΠΕ Δικηγόρων

  3. Αυτοτελές Γραφείο Διοικητικής Βοήθειας

ΕΠΙΤΕΛΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

  1. Αυτοτελές Τμήμα Προγραμματισμού, Οργάνωσης και Πληροφορικής

    • Γραφείο προγραμματισμού, ανάπτυξης και οργάνωσης

    • Γραφείο τεχνολογιών πληροφορικής και επικοινωνιών (ΤΠΕ)

      – Σακελλίων Νικόλαος κλάδου ΤΕ Πληροφορικής

    • Γραφείο Διαφάνειας

      – Σακελλίων Νικόλαος κλάδου ΤΕ Πληροφορικής

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Αυτοτελές Τμήμα Τοπικής και Οικονομικής Ανάπτυξης

    • Γραφείο αγροτικής ανάπτυξης και αλιείας

    • Γραφείο γεωργικής ανάπτυξης

    • Γραφείο αδειοδοτήσεων τουριστικών και εμπορικών δραστηριοτήτων

      – Αναστασάκη Μαρία κλάδου ΠΕ Δασολόγων

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

  1. Διεύθυνση Περιβάλλοντος και Ποιότητας Ζωής

    • Τμήμα περιβάλλοντος και πολιτικής προστασίας και εθελοντισμού

    • Γραφείο πολιτικής προστασίας

    • Τμήμα καθαριότητας και ανακύκλωσης

,

Τμήμα πρασίνου

Τμήμα πολεοδομίας

  1. Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών

    Προϊσταμένος : Προϊστάμενος ορίζεται ο κ. Βλαστός Νικόλαος κλάδου ΤΕ Τεχνολόγων Τοπογράφων Μηχανικών , τηλ επ. 22970 20061

      • Τμήμα τεχνικών έργων και οδοποιίας

      • Τμήμα αποχέτευσης και ύδρευσης

    • Τμήμα ηλεκτρομηχανολογικό και συγκοινωνιών

      ,

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ – ΠΑΙΔΕΙΑΣ – ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

  1. Αυτοτελές Τμήμα Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Κοινωνικής Προστασίας

    Προϊσταμένος : Καλοκέντης Γεώργιος  κλάδου ΤΕ  Διοικητικού με τον Β΄ βαθμό

    • Γραφείο κοινωνικής πολιτικής, δημόσιας υγείας και ισότητας των φύλων

      – Χατζίνα Σοφία κλάδου ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας

    • Γραφείο παιδείας, δια βίου μάθησης

    • Γραφείο πολιτισμού – αθλητισμού

    • Γραφείο παιδικών σταθμών

      ,

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

  1. Διεύθυνση Διοικητικών και Οικονομικών Υπηρεσιών

    Προϊστάμενος :  Λορέντζος Αθανάσιος κλάδου ΠΕ Διοικητικού,

      • Τμήμα ανθρώπινου δυναμικού, μισθοδοσίας και διοικητικής μέριμνας

        Προϊσταμένη :   Καρακάση Αλεξάνδρα κλάδου ΔΕ Διοικητικού

      • Τμήμα υποστήριξης πολιτικών οργάνων του Δήμου

        – Λορέντζος Αθανάσιος κλάδου ΠΕ Διοικητικού

      • Τμήμα Δημοτικής Κατάστασης, ληξιαρχείου και αλλοδαπών

        – Γκαρής Στυλιανός κλάδου ΔΕ Διοικητικού    τηλ. επικ. 22970 20053

        – Αθερινός Ελευθέριος κλάδου ΠΕ Διοικητικού , τηλ. επικ. 22970 20023-24

      • Τμήμα Κέντρου Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π)

        – Κοντορούδα Μαρία κλάδου ΠΕ Διεκπεραίωσης Υποθέσεως Πολιτών

        – Κουμερτά Σταματίνα κλάδου ΠΕ Διεκπεραίωσης Υποθέσεως Πολιτών

        – Πέππα Βασιλική κλάδου ΠΕ Διεκπεραίωσης Υποθέσεως Πολιτών

      • Τμήμα προϋπολογισμού, λογιστηρίου, προμηθειών και αποθήκης

Προϊστάμενος ¨:     Στενάκης Ευάγγελος κλάδου ΔΕ Διοικητικού,  τηλ. επ. 2297020033

    • Τμήμα εσόδων & περιουσίας
      Προιστάμενος : Γλατζής Ευτύχιος  κλαδου ΔΕ1 Διοικητικού με τον Γ βαθμό

    • – Μαρμαρινού Ζωή κλάδου ΠΕ Διοικητικού   22970 20065

      – Λαζάρου Αικατερίνη κλάδου ΔΕ Διοικητικού

    • Τμήμα ταμειακής υπηρεσίας

      Προϊσταμένη :  Βαλάσκα Ευσταθία κλάδου ΠΕ Οικονομολόγων  τηλ επ. 22973 20042